کمپین اینستاگرام ، راهی برای فروش بیشتر محصولات یا خدمات شما

شبکه‏‌های اجتماعی سهم به سزایی در بازاریابی دیجیتال (دیجیتال مارکتینگ) و ارتباط با مخاطب هدف دارند؛ که با همه‏ گیر شدن تلفن‌‏های همراه هوشمند و راهیابی اپلیکیشن‏‌ها و برنامه‌‏های کاربردی در زندگی روزمره مردم، این نقش پررنگ تر نیز شده است. این حضور تکنولوژی در زندگی روزمره، فرصت‏‌های بکری را برای کسب و کارها ایجاد کرده است تا با هزینه کمتر و ارتباط موثرتر، به معرفی و بازاریابی محصولات یا خدمات کسب و کار خود بپردازند؛ یکی از بزرگترین فرصت های پیش رو، اجرای کمپین اینستاگرام است.

امروزه اغلب کسب و کارهای موفق در خارج و داخل کشور، بازاریابی دیجیتال و سرمایه‏‌گذاری بر روی شبکه‏‌های اجتماعی را در دستور کار مارکتینگ خود قرار داده‌‏اند. شبکه‏‌های اجتماعی همچون فیس‏بوک و لینکداین (LinkedIn) به ‏صورت تخصصی ‏تر و شبکه‏ هایی همچون توییتر و پینترست به‏ طور عام‏تر این امکان را برای کسب و کارها فراهم نموده ‏اند. در بازار ایران و به دلیل شرایط کشور، شبکه‌های اجتماعی اینستاگرام و تلگرام با استقبال بهتری روبه‏ رو شده است و به همین منظور، بسیاری از کسب و کارها این دو شبکه دیجیتال را برای ارتباط مستقیم با مخاطبان خود در نظر گرفته‏‌اند؛ ارتباطی دیجیتال که کم هزینه‌تر از سایر روش‏‌های تبلیغات و بازاریابی سنتی است.

کمپین اینستاگرام شرکت آتی گستر

برگزاری کمپین اینستاگرام توسط شرکت آتی گستر | ۲۲۸۵۹۸۲۳

اینستاگرام (Instagram)

جهت اجرای تبلیغات دیجیتال و یا کمپین ‏های تبلیغاتی، در حال حاضر اینستاگرام از اقبال بهتری در میان سایر شبکه‏ های اجتماعی برخوردار است؛ انسان موجودی بصری است و یک شبکه‏ با ارائه انواع امکانات تصویری جهت ارتباط با مخاطبان، گوی رقابت را از سایر رقبای خود خواهد ربود. برخی امکانات اینستاگرام برای تبلیغ کالا یا خدمت شما به جامعه هدف خود، در زیر خلاصه می‏شود:

 • افراد تاثیر گذار (influencers): استفاده از افراد تاثیرگذار برای حضور در کمپین تبلیغاتی شما
 • جامعه هدف بزرگ: جامعه تقریبی ۱۴ میلیون نفری از ایرانیان در اینستاگرام
 • هدف دهی به کمپین ها و پست ها: امکان استفاده از هشتگ جهت ارتباط با افراد بیشتر و مخاطبان بالقوه
 • تگ ها (tag): امکان استفاده از تگ‏های تصویری
 • ارتباط عاطفی و یا هیجانی با مخاطبان: این شما هستید که داستان خود را روایت می‏کنید و احساس نزدیکی و همبستگی بیشتری را با مخاطب ایجاد می‏کنید
 • آمار و اطلاعات قابل تحلیل (analytics): امکان تحلیل واقعی موفقیت و یا عدم کمپین تبلیغاتی
 • شناخت بهتر تقاضا و علاقمندی‏های به‏روز مخاطبان ایرانی
 • اثر بخشی بر روی مخاطب با تصاویر و یا ویدئوهای دیجیتال بصری
 • مشارکت انبوهی از کاربران، بدون صرف هزینه مشارکت
 • وجود مشترکان وفادار (loyalty)
 • وجود پخش زنده (live): جهت ارتباط مستقیم و زنده با مخاطبان که خود به تنهایی، امری هیجان انگیز است

موارد فوق، بخشی از امکاناتی است که با بهره‏گیری درست و مناسب و برنامه‏ریزی شده از آنان، کسب و کار شما میتواند به اهداف تبلیغاتی و مارکتینگ خود دست یابد.

کمپین های تبلیغاتی (campaigns)

کمپین‏ های اینستاگرامی، ساز و کارهای تبلیغاتی هستند که دستیابی به اهداف شما را مستقیم و غیر‏مستقیم هدف قرار می‏دهند. این اهداف می‏تواند جذب مخاطب بیشتر، افزایش مخاطب در سن یا جنسیت خاص، برندینگ برای محصول یا طرحی جدید و یا هرچیز مشابهی که به فکر شما برسد باشد.

دلیل استقبال از کمپین اینستاگرام استفاده از جنبه های بصری متنوع، تهییج مخاطب برای همراهی شما بطور غیر مستقیم با کمترین هزینه و بیشترین بازدهی است. در این بین امکان مطالعه و افزایش دانش برای بازنگری سایر استراتژی‏ های بازاریابی نیز فراهم می‏‌گردد.

اجرای کمپین اینستاگرام

در هر کمپین تبلیغاتی، گام‏ های زیر را در کنار یکدیگر طی می‏کنیم:

– شناسایی هدف شما از کمپین تبلیغاتی دیجیتال (در این مرحله، به اهداف استراتژیک شرکت شما نیز توجه خواهد شد)

– تشکیل یک اتاق فکر از ایده‏ پردازان، یک تیم هنری و متخصصین حوزه بازاریابی دیجیتال و شبکه ‏های اجتماعی

– انتخاب بهترین ایده و مسیر برای دستیابی به هدف کمپین دیجیتال شما

– برنامه ریزی و آغاز به کار کمپین تبلیغاتی شما

– رصد کامل و دقیق بازار شما و رفتار کاربران در ارتباط با آن و کمپین موجود

– ارائه گزارشات کامل آماری به منظور ارزیابی دستیابی به اهداف تعیین شده در کمپین

برای دستیابی دریافت پاسخ مناسب در استفاده از این جنبه برای اهداف بازاریابی و تبلیغاتی خود، نیازمند تیم متخصص، ریزبین، خوش فکر و خلاقی هستید تا با دقت نظر برنامه‏ ای نوین بر اساس نیازهای کسب و کار شما تدوین نموده و از سوی دیگر با ارائه راهکارهای خلاقانه، مخاطبین را درگیر ایده مطرح شده کند و آن ها را با خود همراه سازد. مهندسین آتی گستر در این راه، همراه مطمئنی برای شما خواهند بود.

+ شرکت آتی گستر، برگزار کننده کمپین های تبلیغاتی شما در اینستاگرام | کمپین اینستاگرام | مشاوره کسب و کار